KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8225164
nr 822 5164
Karl Dahlqvist
(1900-1971), Sverige
Blandteknik, Karl Dahlqvist (1900-1971), Stockholmsmotiv, signerad, 1938, motivets mått. 42x82
Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 april 2013
kl 19:35:47
25/4 21:06:30
Karl Dahlqvist
Läs mer om Karl Dahlqvist